AnimalsArtCaption memeComicsFactsFailsFoodFunny picsGaming/PCGIFGirlsGraphsNatureRage comicsSMS/ConversationsSportTips/LifehacksTV & MoviesWOWWTF

Halloween vs Dušičky


Halloween vs Dušičky
Storext
Storext Level 10
21.10.2018 11:38
Viac z Funny pics

Podobné príspevky

Pridať komentár

Všetky komentáre

romen3 GURU Level 8 21.10.2018 14:22
A co ma hento so slovanstvom? 
že sa kurva nevyzliekaš a pojdeš s západnými tradíciami v dobe dušičiek
 že dušičky sú slovanský sviatok a ľudia nadávajú (hlavne starší) keď sa   "oslavuje " halloween
Tradice v tento den zapalovat ohně a svíčky pochází od Keltů i Slovanů, kteří věřili, že oheň očišťuje a světlo pomáhá chránit před zlými a potměšilými duchy.

Zdroj : https://cs.wikipedia.org/wiki/Du%C5%A1i%C4%8Dky#Historie
jsm285 HERO Level 16 21.10.2018 17:02
A prečo by som kurva oslavoval trápny americký halloween a ako kkt pobehoval v dakom jebnutom kostýme? Za to že to propagujú americké filmy to máme všetci oslavovať ? A čo potom na Vianoce čakáš Santa Clausa, nechávaš mu sušienky a mlieko a darčeky si rozbaľuješ na druhý deň ? A 4. júla púšťaš ohňostroje lebo Deň nezávislosti ? 
ehm halloween má korene v Európe z dob este pred krestantsvom
ani ja to neuznávam a neoslavujem, ale meme je meme - mám nápad tak to vytvorím ja to nepovažujem za osobný (vnútorný) prejav ako napríklad básne, piesne, maľby ....
Neznášam keď tieto americké filmy hlavne prídu sem a vravia aby sme sa vysrali na naše sviatky a oslavovali ich sračky. Ako ok, majte si to, len neserte to sem. Máme svoje a aj krajšie.
Na oslavování Halloweenu v ČR/SR nevidím nic špatného. Je to věc každého jednotlivce. A mně se Halloween líbí víc, než dušičky.
TOPlist